Zapomenuté hry #3 – Crusader: No Remorse (Sega Saturn)

Tato akční řež od Origin Systems byla v roce 1995 vyvinuta primárně pro PC. O dva roky později byla portována také na Sony Playstation a Segu Saturn, kde jsem se s ní seznámil já.

Vzhledem může připomínat Fallout, ale tím podobnost končí.

Děj je zasazen do dystopické budoucnosti, kdy ve 22. století dojde k úplnému ekonomickému úpadku a vyšší kasta se rozdělí do několika konglomerátů. Ty dohromady tvoří tzv. WEC – World Economic Consortium. Tyranské společenství, které vykořisťuje a otročí zbytek lidské rasy. Svoboda již neexistuje a ti, kteří se společenství postavili, jsou buď mrtví nebo si říkají Odpor. Jejich hlavou je někdejší generál WEC, Quentin Maxis.

Vaší postavou je zběhlý voják WEC, který na jedné ze svých misí zjišťuje, že celý život zasvětil lži společenství a přidává se k odporu s cílem vymýtit své původní zaměstnavatele.

V intru se vyskytují reální herci, jak bylo dříve zvykem.

Crusader: No Remorse je isometrická střílečka, rozdělená do patnácti různorodých misí, z nichž každá má jiný cíl a je zasazena do odlišné lokace. Postupně budete kosit nepřátelé napříč vojenskými základnami, továrnami či vesmírnými stanicemi, až se probojujete do samého jádra společenství WEC. Napříč úrovněmi narazíte na různé hlavolamy, pasti, ale někde také na zajaté civilisty, které můžete osvobodit nebo je nelítostně popravit a obohatit tak svůj inventář o nové předměty.

O výbuchy a násilí není nouze.

Hra byla ve své době také specifická tím, že jste měli možnost zničit takřka veškeré objekty, které vám přišly do cesty.

poseru se řekl!

Pokud máte rádi hry se sci-fi tématikou, u kterých nechcete příliš přemýšlet, ale raději se nabalíte pořádným arzenálem a rozstřílíte vše, co se hýbe, pak jste zde na správném místě.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *