Zapomenuté hry #2 – TechnoClash (Sega Mega Drive)

V roce 93, kdy se EA ještě prezentovali jako Elecronic Arts, nám kromě nesmsylů typu FIFA & NHL, dokázali naservírovat taky mnoho kvalitních her. Třeba toto akční RPG, zasazené do zcela unikátního světa, kde se fantasy steampunk mísí se sci-fi cyberpunkem. Vypovídá o tom i slogan z obalu – „Wage magic against metal“.

Chopíte se tedy role čaroděje Ronaana z Inner Realm – země magie , která je ve válce s tzn. Engine manem – napůl člověk, napůl stroj. Jednoho dne jim byla při útoku kyborgů odcizena Hůl života a vy máte za úkol vymýtit všechny plechový huby, zavřít portály odkud přichází a navrátit magickou hůl, kam patří.

Hlavní postavy hry.

Jako parťák s vámi celou hrou putuje barbar Farrg nebo čarodějnický učeň Chazz (nechápu ty zdvojená písmena ve jménech všech postav), kdy každý z nich má specifické schopnosti, které potřebujete k dokončení úrovně. Například pokud k postupu potřebujete levitovat nad propastí, pomůže vám čaroděj. Pokud prorazit zeď, přichází na řadu barbar.

Post-apokalyptická pustina.

TechnoClash je zatraceně obtížná záležitost a na sundání každého nepřítele potřebujete odlišnou strategii. Základním kamenem úrazu je však dle mého absence ukládání pozic či passwordu, protože hra je dost dlouhá a nikdy se mi nepodařilo ji dotáhnout.

Pohled shora hře perfektně sedí.

I tak jsem se skvěle bavil, protože vizuálně je to opravdu pecka a 2D pohled shora ála Chaos Engine mi vždycky seděl nejvíce.

Jako zajímavost na konec bych rád upozornil na odlišný vzhled cartridgí všech her od Electronic Arts. Tradovala i legenda, že pod žlutým cvočkem je schovaná rozšiřující paměť pro Mega Drive, ale když jsem ho před lety zkoušel vytrhnout kleštěmi, tak ne-e. Je to jen o designu.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *