Zapomenuté hry #1 – Alisia Dragoon (Sega Mega Drive)

První post z cyklu Zapomenuté hry, ve kterém se budu věnovat méně známým titulům napříč všemi platformami. Ač mě v dětství minuly a nejsou příliš známé ani mezi hráči, rozhodně to nic neubírá na jejich kvalitě.

V téhle super „chodičce“ od Game Arts s prvky Shoot ‚em Upu hrajete za Alisiu, což je spoře oděná dobrodružka (družka od dobrodruha), která jako jediná může zvrátit zlo, páchané na fantasy verzi Země, mutanto-orko-pseudo zvrácenými Silver Star.

Není třeba se tím nijak trápit, protože hlavní stať hry se na příběh příliš neváže. Jdete zleva doprava a musíte rozsračkovat všechno, co se hýbe.

Japonská verze má trochu odlišný a hlubší příběh, ale ten nám, puritánským Evropanům ani nenažraným Amíkům, doručen nebyl.

Jeden z úvodních levelů.

Jako primární zbraň vám poslouží blesky, které Alisia – 80s/90s tradičně vrhá přímo z ruky. Sekundární je však zcela originální. Je to drak, který vám bude dělat společníka celou hru a má svůj unikátní útok.

Po rozlehlých úrovních naleznete různě schované power upy, pomocí kterých se rozšiřuje dosah vašeho blesku a drak s nimi roste i sílí. Průběžným postupem ve hře se později odemkne i několik dalších režimů útoku, mezi kterými lze přepínat.

Grafické styly se ve hře střídají.

Na konci každé, z více než deseti úrovní, naleznete bosse, kterého není úplně snadné sundat. Každý má jinou slabinu, což dříve nebyl úplný standard.

Na závěr bych pro zajímavost vypíchl krásný sword & sorcery cover, který byl jako obvykle určen jen pro evropský a americký trh – japonský originál byl zcela odlišný. Mnohdy se pak stávalo, že jste na obale narazili na nabušeného týpka ve slipech ála Conan a po zapnutí byla celá hra v manga stylu.

Zkrátka Japan vždy vládl konzolovému světu a Vy si zahrajte tuhle hru alespoň na emulátoru.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *