O mně

Jsem hráč, sběratel, milovník horrorů, fantasy, sci-fi, fanda komiksů, přelétavý entuziasta a hudebník ve výslužbě. Především však chlapec v dospělém těle, které odmítá opustit.

K videohrám jsem se dostal už ve velmi ranném věku. Dobře si vybavuji svou první herní konzoli – byla jí „digihra“, kterou jsem dostal od mého strýce ještě ve školce. Náplní hry bylo ve správný okamžik vyskočit a chytit héliové balónky, než zmizí z obrazovky.

Tato náročná disciplína mi dala natolik zabrat, že jsem si na pár let musel vystačit s druhou funkcí této hračky – pokud jste s ní praštili o hruď, začala hrát podivnou melodii.

Za své dětství se mi poštěstilo vlastnit několik herních konzolí. Většinou se nejednalo o aktuální generaci, ale i tak jsem měl vždy obrovskou radost z každé, kterou jsem dostal.

Držet krok s dobou a pořídit si vždy aktuální konzoli, bylo v devadesátých letech v České republice velmi náročné a pro střední třídu takřka nereálné. Z toho, co si pamatuji, se ceny herních konzolí a her vyšplhaly na stejné (a mnohdy i vyšší) částky jako ty dnešní. Platy však byly neúměrně nížší.

Oba mí rodiče vydělávali dohromady v roce 1997 asi 15 000 Kč. Ve stejném roce dorazil se zpoždění na český trh první Playstation se startovací cenovkou 18 999 Kč. Nemohu jim tedy nic zazlívat a věřím, že spousta z vás na tom byla stejně. Ale k čemu bychom pak měli zazobané kámoše?

Než jsem v roce 2007 začal se sbíráním videoher a vlastně i impulzivním skupováním všeho, co jsem v dětství neměl, prošlo mi pod rukami spousty ovladačů – ať už přímo mých či někoho z kamarádů.

V tomto pořadí jsem byl hrdým vlastníkem:

  1. Klonu Atari 2600 s honosným názvem Rambo TV Games
  2. Červeného Game boye Play it Loud!, kterému jsem později říkal cihla
  3. Sega Mega Drive 2
  4. Playstationu
  5. Playstationu 2
Rambo TV Games v plném zápřahu – 1994

Videohry pro mě ale nejsou jen o jejich hraní. Jsou především o vzpomínkách, které ve mně zanechaly a o neopakovatelných chvílích bezstarostného mládí, ke kterému se vážou. Každou z nich se pokusím zavřít do malé krabičky, přisypu špetku nových poznatků, protřepu a výsledek vám budu servírovat v rámci tohoto blogu.

Jsem holt nenapravitelný nostalgik a právě proto čtete tyto řádky.